مقایسه املاک

آبگرم لاویج مقصدی پرطرفدار در شمال کشور

آبگرم لاویج مقصدی پرطرفدار در شمال کشور

روستای ییلاقی لاویج که در 25 کیلومتری جنوب چمستان واقع شده به دلیل داشتن جنگل های بکر و چشمه های آبگرم شهرت زیادی را کسب کرده است.
برای رسیدن به این روستای زیبا و بهره بردن از آبگرم معدنی آن باید از یک مسیر آسفالته که در 3 کیلومتری جاده چمستان به نور واقع شده است, عبور کنید. در این مسیر پیچ و خم دار از میان دامنه کوه های سرسبز عبور می کنید و شاهد یک جاده رویایی و چشم نواز خواهید بود.

آبگرم لاویج و خواص درمانی آن

آبگرم لاویج که سرچشمه آن در قسمت شرقی کوه های لاویج قرار دارد، خواص درمانی فراوانی دارد. این آبگرم دارای املاح معدنی فراوانی از جمله گوگرد است که در درمان بیماری پوستی می تواند بسیار مفید باشد. از دیگر خواص این آبگرم، درمان دردهای مفصلی مانند کمر درد و پادرد است که پزشکان زیادی استفاده از آن را توصیه می کنند. همچنین برای تمدد اعصاب و کسب آرامش نیز می توانید از این چشمه های آبگرم معدنی استفاده کنید.

در روستای لاویج پنج چشمه آبگرم معروف به نام های لاویج، شفل، بی بن او، فیل سنگی و ایران زمین وجود دارد که هر کدام خواص درمانی مختص به خود را دارند.
آبگرم های لاویج دارای امکانات مناسبی هستند و به دو قسمت مردانه و زنانه تفکیک شده اند. در این آبگرم ها استخر هایی به ظرفیت 10 الی 20 نفر وجود دارد و علاوه بر آن دوش های اختصاصی هم موجود است.

اگر قصد استفاده چند باره از آبگرم های معدنی لاویج را دارید و می خواهید چند روزی را در این فضای آرامش بخش سپری کنید می توانید در مسافرخانه هایی که در نزدیکی آبگرم قرار دارند، اقامت داشته باشید.
علاوه بر مسافرخانه، چندین دستگاه خانه و ویلا هم برای اجاره وجود دارد که می توانید با توجه به بودجه تان یکی از آن ها را برای چند شب اجاره کنید.
برای خرید سوغات هم می توانید به بازار لاویج که محصولات لبنی، ترشیجات، صنایع دستی و عسل معروف لاویج در آن عرضه می شود، سری بزنید.

img

اصغر موسوی

  مطالب مرتبط

  چلندر بهشتی در نزدیکی نوشهر

  چلندر در 18 کیلومتری نوشهر، با ارتفاغ 140 متر از سطح دریا...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  خرید ویلا در نور و راهنمای انتخاب بهترین فایل های موجود

  آیا شما نیز به دنبال خرید ویلا در نور هستید؟ آیا می...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  راهنمای خرید ویلا در شمال با شرایط و امکانات مناسب

  ابتدا باید مشخص کنید که تصمیم شما برای خرید ویلا در...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  پیوستن به گفتگو