مقایسه املاک

5 نکته مهم در معامله

5 نکته مهم در معامله

امروزه نیاز روزافزون مسکن به یکی از دغدغه‌های اصلی اقشار مردم تبدیل شده است، چرا که انتخاب و خرید مسکن از یک طرف، کلاهبرداری‌ها و چالش‌های معامله نیز از طرف دیگر، باعث نگرانی بسیاری از افراد شده است، از این رو ما با توجه به چالش‌های موجود در زمینه خرید و فروش ملک، قصد داریم در این مقاله اصلی‌ترین نکات را در قالب یک راهنمای مناسب در معامله برای شما دوستان عزیز و محترم ارائه دهیم. پیشنهاد ما اینست با ما تا پایان این مقاله کاربردی همراه باشید.

معامله چیست؟

در واقع معامله یک نوشته‌ی رسمی یا همان قرارداد می‌باشد که در یک دفتر املاک، از فروشنده به خریدار انتقال پیدا می‌کند. از این رو اختیار آن ملک

مسکونی یا تجاری از آن تاریخ به بعد، به شخص خریدار مربوط می‌شود. منتها موارد ضروری و مهمی در هنگام معامله وجود دارد که شما چه به عنوان فروشنده و چه به عنوان خریدار بایستی به آن توجه نمایید تا گرفتار، دردسرهایی که خواهد داشت نشوید. در ادامه به نکات قابل توجه در هنگام خرید ملک می‌پردازیم.

قولنامه

گاها پیش آمده که یک ملک توسط دو نفر ساخته شده است، ولی فقط یکی از طرفین تصمیم به فروش می‌گیرد، در حالیکه نفر دوم بی‌خبر است. یادتان باشد در هنگام خرید این قبیل ملک‌هایی که به تازگی ساخته شده و فاقد سند نیز می‌باشند، قولنامه توسط هر دو سازنده امضا شود.

 

خانه‌های تازه ساخت

در هنگام خرید خانه‌های نوساز که فاقد سند هستند، دقت نمایید و حتی‌الامکان از خرید چنین خانه‌هایی اجتناب کنید، یادتان باشد در هنگام خرید حتما از صاحب ملک، پایان کار شهرداری و گواهی ساختمان را بخواهید و سعی کنید ملک‌هایی را خریداری نمایید که تکلیفشان مشخص است.

مشخصات فروشنده

یکی از مهمترین مواردی که در معامله بایستی رعایت نمایید، اینست که بدون هیچگونه تعارفی از تمام مشخصات فردی و قانونی فروشنده مطلع شوید، شناسایی کارت ملی و شناسنامه او در درجه اول بایستی مورد توجه قرار گیرد.

تاییدیه کد پستی

از مالک بخواهید تاییدیه کد پستی را از اداره پست بگیرد، در واقع این کد ده رقمی مبنای تنظیم قولنامه است.

اطمینان از معتبر بودن بنگاه

یادتان باشد قولنامه بایستی در برگه‌های مخصوص اتحادیه املاک پرینت گرفته و به همراه کد رهگیری تحویل شما داده شود، همچنین قولنامه‌ی پرینت شده نیز بایستی هولوگرام اتحادیه داشته باشد و مشخصات بنگاه روی آن معلوم باشد.

سخن آخر:

خرید و فروش ملک یکی از مهمترین معامله‌ها می‌باشد که بایستی به تمامی جوانب و قوانین آن توجه لازم داشته باشید، از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاسگزاریم

img

اصغر موسوی

  مطالب مرتبط

  معیار های خرید ویلا در شمال

  اگه برای شما در خصوص معیار های خرید ویلا در شمال سوال...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  آنچه باید در مورد مشارکت در ساخت بدانید!

  مشارکت در ساخت، غالبا برای افرادی، پیشنهاد شگفت...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  10 Quick Tips About Business Development

  Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Duis mollis et sem sed sollicitudin. Donec...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  پیوستن به گفتگو