مقایسه املاک

معرفی جاذبه های گردشگری شهر نوشهر

معرفی جاذبه های گردشگری شهر نوشهر

شهر نوشهر یکی از مناطق دیدنی شمالی کشور است که گردشگران فراوانی را به واسطه دارا بودن جاذبه های گردشگری به خود جذب می کند. همچنین به دلیل نزدیکی این شهر به تهران، مقصد بسیاری از طبیعت دوستان است. از جاذبه های گردشگری نوشهر می توان به پارک جنگلی سیسنگان ، سد آویدر ، تالاب ارواح ، روستای انگاس و دیو چشمه اشاره کرد. در این مطلب به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری نوشهر خواهیم پرداخت.

 

پارک جنگلی سی سنگان

پارک جنگلی سی سنگان از مهمترین جاذبه های دیدنی شهر نوشهر است که در 27 کیلومتری جاده نوشهر به نور واقع شده است. در این پارک گونه های گیاهای مختلفی از قبیل درختان بلوط ، شمشاد و افرا به چشم می خورد. پارک سی سنگان مساحتی در حدود 600 هکتار دارد و زیستگاه گونه های گیاهی و جانوری بسیاری است. سی سنگان از شمال به دریا، از سمت جنوب به رشته های البرز، از غرب به روستای توسکاتک و از شرق به روستای صلاح الدین کلا مرتبط می شود. لازم به ذکر است درختان بلوط این پارک بسیار قطور بوده و قطر برخی از آنها به 2 متر نیز می رسد.

 

سد آویدر

سد آویدر در نزدیکی پارک جنگلی سی سنگان واقع شده است. این سد خاکی و دریاچه ی زیبای پشت سد در بالای کوه قرار گرفته و زیبایی چشم نوازی دارد. سد آویدر مقصد بسیاری از گردشگرانی است که به دل کوه های شمال می زنند و از زیبایی های آن بهره مند می شوند. لازم به توضیح است سد آویدر جهت آبیاری زمین های زراعی منطقه مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تالاب ارواح

اگر از آن دسته کسانی هستید که به روستاهای منطقه نوشهر سفر کرده اید و روستاگردی را دوست دارید پیشنهاد می کنیم از روستای چلندر دیدن کنید. علاوه بر زیبایی هایی که این روستا دارد وجود دریاچه ای در 5 کیلومتری شمال چلندر است. یک دریاچه بسیار زیبا که برای رسیدن به آن باید مسیری را با وسیله نقلیه و مسیری را نیز پیاده طی کنید. نام دیگر تالاب ارواح، دریاچه بند ممرز است. لازم به توضیح است تالاب ارواح در منطقه ای بکر واقع شده و دارای گونه های گیاهی و جانوری متعددی است.

img

اصغر موسوی

  مطالب مرتبط

  چلندر بهشتی در نزدیکی نوشهر

  چلندر در 18 کیلومتری نوشهر، با ارتفاغ 140 متر از سطح دریا...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  خرید ویلا در نور و راهنمای انتخاب بهترین فایل های موجود

  آیا شما نیز به دنبال خرید ویلا در نور هستید؟ آیا می...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  راهنمای خرید ویلا در شمال با شرایط و امکانات مناسب

  ابتدا باید مشخص کنید که تصمیم شما برای خرید ویلا در...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  پیوستن به گفتگو