سیسنگان کجاست ؟ (ترکیبی از ساحل و جنگل در شمال کشور)

سیسنگان در اصل نام جنگلی در استان مازندران است. این جنگل یکی از جاذبه های طبیعی این استان محسوب می شود. جنگل سیسنگان یکی از میراث های طبیعی کشور محسوب می گردد که در منطقه خاورمیانه بی نظیر است. این منطقه زیبایی های خود را مدیون موقعیت جغرافیایی که در آن قرار گرفته، است. نزدیکی به دریا و میزان ارتفاع آن از سطح دریا شرایطی را ایجاد کرده که درختان کمیابی در این منطقه رشد کنند. در این بخش قصد داریم تا به معرفی این جنگل زیبا بپردازیم و با ویژگی های مثبت آن آشنا شویم.

 

سیسنگان کجاست

این جنگل در مسیر بین شهر نور و نوشهر قرار دارد و پس از پیمودن فاصله 27 کیلومتری از جاده نوشهر به سمت نور، به این جنگل های زیبا می رسید. از تهران نزدیک ترین راه تا سیسنگان فاصله 193 کیلومتری دارد که از مسیر جاده چالوس می گذرد. با توجه به جاده های مواصلاتی که از کنار این جنگل می گذرد، راه دسترسی به آنجا آسان است.

 

تاریخچه سیسنگان

استان مازندران دارای جنگل های متنوعی است که در نوع خود بی نظیر هستند. انواع درختان در این جنگل ها یافت می شود. درخت شمشاد از جمله درختان با ارزشی محسوب می شود که در سطح خاورمیانه کمیاب است. در سال 1344 برای حفظ و مراقبت از این درختان با ارزش، مهندس سعید آشتیانی با اقدامی ارزشمندی، این جنگل ها را در لیست مناطق حفاظت شده قرار داد. جنگل های سیسنگان از آن زمان تا کنون به عنوان یک پارک طبیعی شناخته می شود. سیسنگان سالانه پذیرای تعداد زیادی از توریست ها و طبیعت دوستان است.

 

آب و هوای سیسنگان

این منطقه آب و هوای مطبوع و فرح بخشی دارد که تنفس آن، جانی تازه به آدمی می دهد. در تمام فصول سال مسافرت به این منطقه پیشنهاد می گردد. سیستگان از مناطق کم ارتفاع تا مناطق کوهپایه ای و مرتفع می باشد که سرتاسر این منطقه از درختان بلند قامت تشکیل شده است.

سیسنگان در فصل بهار دارای هوای خنک تا معتدل است. پیاده روی دراین فصل حس نشاط و سرزندگی به انسان می دهد. در این فصل کل فضای جنگل را قطرات نسیم فرا میگیرد و پیاده روی در آن یک حس وصف نشدنی به آدمی می دهد.

در فصل تابستان در کناره های سواحل سیسنگان میزان شرجی هوا زیاد بوده و هرچقدر به سمت قسمت های کوهپایه ای نزدیک می شوید، از میزان شرجی بودن هوا کاسته می شود. در این فصل تابش آفتاب بهمراه نسیم ملایمی که می وزد، هوای دلنشینی را به میهمانان پیشکش می کند.

در فصل پاییز هوا رو به خنکی می رود. هوای جنگل در این فصل نهایت دلپذیر و مطبوع است. نسیم پاییزی در سرتاسر این جنگل ها جریان دارد. تنفس از این هوای مطبوع وخنک باعث می گردد تا ریه ها و سیستم تنفسی انسان یک تجدید قوای تازه ای بگیرد.

زمستان سیسنگان را باید دید تا بتوان آن را به نحو شایسته ای حس کرد. هوا در این فصل سرد می شود و تمام جنگل و کوهستان، رختی سفید بر تن می کنند. این فصل زیبایی های خودش را دارد و بسیاری از مسافران این فصل را برای سفر به سیسنگان انتخاب می کنند. این منطقه در هر فصلی، زیبایی های خودش را دارد. نمی توان یکی را از دیگری برتر دانست. جنگل، دریا، هوا و محیط سیسنگان در هر فصلی جلوه متفاوتی به خود می گیرد و مسافران را غافل گیر می نماید.

ساحل سیسنگان

مناطق دیدنی سیسنگان مازندران

سیسنگان دارای مناطق دیدنی بیشماری است. در سیسنگان انواع جاذبه های طبیعی و توریستی وجود دارد که گردشگران زیادی برای سیاحت و تفریح به این منطقه می روند. سیسنگان دارای امکانات رفاهی متنوعی است که زمینه آسایش مسافران را در مدت زمانی که در این منطقه اقامت دارند، فراهم می کند. در این بخش به معرفی مناطق دیدنی سیسنگان می پردازیم تا اگر شما نیز قصد رفتن به این منطقه را دارید، با بخش های مختلف آن آشنا شوید.

 • جنگل های سیسنگان

تنوع گیاهی و جانوری در جنگل های سیسنگان زیاد است. در این منطقه گیاهان و درختان گوناگونی رشد می کند. درختان شمشاد از جمله گونه های کمیابی بشمار می رود که در این ناحیه رشد می کند. شمشاد از گونه های در معرض انقراض به شمار می رود که تعداد آنها در منطقه کم است. این درخت در شمال ایران و مناطق قفقاز یافت می شود. بازدید کنندگانی که به این منطقه می آیند جزء افرادی محسوب می شوند که توانسته اند تا درختان کمیابی را از نزدیک ببینند. دیدن این درختان از نزدیک آرزوی خیلی از طبیعت دوستان است. جنگل سیسنگان در کنار اینکه به عنوان یک پارک جنگلی شناخته می شود، همچنین به عنوان مکانی ست که انواع وسایل و امکانات تفریحی و رفاهی را داراست. در این بخش قصد داریم تا به انواع تفریحات موجود در جنگل سیسنگان بپردازیم.

 • موتور سواری در جنگل های سیسنگان

موتور سواری یکی از تفریحات مهیج در این منطقه است که علاقمندان زیادی را در بین جوانان دارد. گردشگرانی که به این منطقه می آیند، یکی از تفریحات آنها موتور سواری می باشد. موتور سواری در جاده های جنگلی  و در لابه لای درختان، موجب می شود تا حس شادی و نشاط در انسان بوجود آید.  علاوه بر موتورهای معمولی، این منطقه دارای موتورهای چهارچرخ نیز می باشد که استفاده از آن راحت تر و ایمن تر می باشد.

 • قطار سواری در سیسنگان

یکی از تفریحات جذاب و مفرح منطقه سیسنگان، قطار سواری است. در این قطارها، گردشگران بصورت دسته جمعی سوار می شوند. این قطار گنجایش 40 نفر را دارد. جنگل نوردی با این قطار یک تجربه متفاوت را برای سرنشینان ایجاد می کند. این قطار از بین درختان بلند قامت عبور می کند، پهنای جنگل را می پیماید و مسافران را با گوشه گوشه آن آشنا می کند. گردشگران چند رویداد همزمان مثل قطار سواری و دیدن درختان و حیاط وحش جنگل را بصورت یکجا تجربه می کنند.

 • دوچرخه سواری در سیسنگان

دوچرخه سواری جزء تفریحاتی دسته بندی می شود که تمام افراد می توانند از آن استفاده کنند. دوچرخه سواری در محیط جنگل و جاده های آن یک حس عجیبی را در افراد بوجود می آورد. محیط جنگل برخلاف محیط های شلوغ شهری، یک محیط آرامی است که دوچرخه سواری در آن، آرامش روانی و فکری را به انسان هدیه می دهد. فصل تابستان زمان مناسبی برای دوچرخه سواری در این جنگل است. دوچرخه سواری در کنار اینکه یک تفریح شناخته می شود، همچنین به عنوان یک ورزش مفید برای سلامتی محسوب می گردد. دوچرخه سواری باعث افزایش میزان فعالیت دستگاه تنفسی در بدن انسان می شود و موجب می گردد تا فرد نفس های زیادی بکشد و هوای تمیز و مطبوع جنگل را وارد ریه های خود بکند.

 • شهربازی کودکانه سیسنگان

شاید محیط جنگل برای کودکان کمی خسته کننده باشد ولی در جنگل سیسنگان برای رفاه حال کودکان نیز فکری شده است. شهربازی سیسنگان محیطی را فراهم کرده تا کودکان نیز از محیط آن لذت ببرند. کودکان با تفریح در شهربازی، یک خاطره خوشی را برای خود ثبت می کنند. این شهربازی به وسایلی مثل سرسره، الاکلنگ، استخر توپ، هواپیما، قایق بازی، بپربپر مجهز می باشد.

 • اسب سواری سیسنگان

در قسمتی از سیسنگان، مکانی را برای نگهداری اسب در نظر گرفته اند. علاقمندان به سوارکاری می توانند به این قسمت مراجعه کنند و اسب هایی را جهت سوارکاری به کرایه بگیرند. اسب سواری ورزش مفرحی است که باعث سلامتی روحی و جسمی در انسان می شود. در هنگام اسب سواری باید نکات ایمنی مهمی را مدنظر داشته باشید تا سوارکاری مفید و بی خطری را تجربه کنید. اسب سواری آن هم در محیط جنگل و ساحل دریا تجربه ای متفاوت است که در جای دیگر نمی توان آن را یافت.

 • ورزش جنگلی سیسنگان

در محیط جنگل می توانید ورزش های متنوعی را انجام دهید و از آنها لذت ببرید. ورزش در محیط جنگل دارای فواید بیشماری مثل: کاهش فشار خون، کاهش استرس، از بین بردن افسردگی و بسیاری فواید دیگر است. در جنگل سیسنگان محیطی را برای ورزش گردشگران مهیا کرده اند. در این بخش می توانید ورزش هایی مثل والیبال، فوتبال گل کوچک، فوتبال دستی را با خیال آسوده انجام دهید.

 • ساحل سیسنگان

سیسنگان در کنار جنگل زیبایی که دارد، دارای ساحل زیبایی نیز است. در این منطقه جنگل و دریا به هم می رسند و منظره زیبایی را ایجاد می کنند که نظر هر بیننده ای را به خود جلب می کند. مسافران زیادی از سرتاسر کشور به این نقطه می آیند و از دیدن جاذبه های طبیعی و توریستی اینجا لذت می برند. این منطقه محل تلاقی جنگل و دریا است و مشابه آن را در کمتر جایی می توان پیدا کرد. در کنار زیبایی های طبیعی که این قسمت دارد، شاهد جاذبه های توریستی دیگری نیز هستیم که مسافران و گردشگران از آنها استفاده می کنند و لحظات خود را به خوشی سپری می کنند. در این بخش معروف ترین جاذبه های توریستی سواحل سیسنگان را توضیح می دهیم تا اگر شما نیز قصد سفر به مازندران را دارید، این منطقه را نیز در اولویت بازدیدهای خود قرار دهید.

 • جت اسکی در سیسنگان

سواحل سیسنگان مجهز به چندین دستگاه جت اسکی است. از جت اسکی برای تفریح و گردش در آب های دریای خزر استفاده می کنند. ورزش جت اسکی یک ورزش مهیج و لذت بخش است. بسیاری از مسافران تفریح با جت اسکی را بیشتر از سایر تفریحات موجود در مجموعه ترجیح می دهند.

 • قایق سواری سیسنگان

کمتر کسی را می توان یافت که به قایق سواری علاقه نداشته باشد. مسئولان این قایق ها، شرایطی را فراهم کرده اند که در آن گردشگران بتوانند از این قایق ها برای تفریح استفاده کنند. این قایق ها تا صدها متر از ساحل فاصله می گیرند و تا جایی پیش میروند که دیگر خط ساحلی معلوم نیست. قایق سواری در سواحل سیسنگان یک تجربه منحصر بفرد برای مسافران محسوب می شود. قایق سواری علاوه بر اینکه به عنوان یک تفریح شناخته می شود، برای سلامتی انسان نیز مفید است. قایق سواری بسیاری از بیماری های افسردگی و ناراحتی را از بین می برد و باعث حس شادی و سرزندگی در انسان می شود. اگر شما نیز قصد سفر به سواحل سیسنگان را دارید، پیشنهاد می کنیم که حتماً قایق سواری در آنجا را نیز امتحان کنید.

 

 

خرید ویلا در سیسنگان

سیسنگان دارای جاذبه های فراوانی است. وجود این جاذبه ها در این منطقه باعث گردیده تا افراد زیادی به این منطقه مسافرت کنند. به دلیل وجود پتانسیل های زیاد، بسیاری از سرمایه گذاران این منطقه را به عنوان مکان مناسبی برای خرید ویلا انتخاب می کنند. قیمت ویلا بصورت سالانه در این منطقه در حال افزایش است و سرمایه گذارانی که دید بلند مدت دارند، در این منطقه اقدام به خرید ویلا می نمایند. در برخی از سالها به دلیل عوامل مختلف، قیمت ویلا کمی ارزانتر می شود، چنین مواقعی زمان مناسب برای خرید ویلا محسوب می شود.

 

قیمت ویلا در سیسنگان

قیمت ویلا در سیسنگان از پارامترهای مختلفی پیروی می کند. در این منطقه امکانات رفاهی و توریستی زیادی قرار دارد. وجود امکانات بالا باعث شده تا این منطقه از حالت عادی خارج شده و جزء مناطق لوکس بشمار رود. قیمت ویلاهایی که در نزدیکی مناطق مهم و توریستی قرار دارند بالاتر می باشد. هرچقدر از این مکانها فاصله بگیرید طبیعتاً قیمت ویلاها پایین می آید.

 

کلام آخر

پارک جنگلی سیسنگان یکی از مکان های تفریحی استان مازندران محسوب می شود که تمام جاذبه های توریستی و طبیعی را یکجا با هم دارد. این پارک جنگلی به ساحل زیبای خزر منتهی می شود. مسافرانی که به این منطقه می آیند در کنار اینکه از زیبایی های جنگل لذت می برند، می توانند از دریا نیز دیدن کنند و اوقات خود را در آنجا به خوشی بگذرانند. با توجه به پتانسیل بالایی که در سیسنگان وجود دارد، این منطقه را برای سرمایه گذاری و خرید ویلا مناسب کرده است.

 

سوالات متداول

 • آیا سیسنگان برای سرمایه گذاری و خرید ویلا مناسب است؟

بله سیسنگان جزء مناطقی محسوب می شود که قطعا می توان آن را به عنوان مکانی پر پتانسیل در حوزه خرید و فروش ویلا دانست.

 • امکانات توریستی و رفاهی سیسنگان در چه حدی است؟

امکانات توریستی و رفاهی سیسنگان بسیار مناسب بوده و افرادی که به این منطقه سفر می کنند دیگر دغدغه هیچ چیز را ندارند و تمام امکانات رفاهی برای آنها فراهم است.

 

‫5/5 (1 امتیاز )
‫5/5 (1 امتیاز )

آگهی های ویژه

ویلا فلت فول فرنیش و هوشمند چمستان

 • متــــراژ۳۰۰ متر
 • شهرچمستان
 • زیر بنـــا۱۲۰ متر
 • موقعیتجنگلی
1,800,000,000 تومان / پیش پرداخت
تماس با مشاور

ویلا دوبلکس نما انگلیسی استخر دار نوشهر

 • متــــراژ800 متر
 • شهرنوشهر
 • زیر بنـــا350 متر
 • موقعیتجنگلی
20,000,000,000 تومان / پیش پرداخت
تماس با مشاور

خرید ویلا رویان مبله سند دار

 • متــــراژ۳۶۰ متر
 • شهررویان
 • زیر بنـــا۲۲۰ متر
 • موقعیتساحلی
8,500,000,000 تومان / مبلغ کل
تماس با مشاور

ویلا دوبلکس استخردار و هوشمند 300 متری نور

 • متــــراژ300 متر
 • شهرنور
 • زیر بنـــا260 متر
 • موقعیتجنگلی
3,200,000,000 تومان / پیش پرداخت
تماس با مشاور

ویلا دوبلکس فول مبله و سند دار نور

 • متــــراژ350 متر
 • شهرنور
 • زیر بنـــا270 متر
 • موقعیتجنگلی
3,500,000,000 تومان / پیش پرداخت
تماس با مشاور

ویلا دوبلکس استخر دار و فول فرنیش 600 متری نوشهر

 • متــــراژ600 متر
 • شهرنوشهر
 • زیر بنـــا300 متر
 • موقعیتجنگلی
15,000,000,000 تومان / پیش پرداخت
تماس با مشاور

ویلا استخر دار مدرن نوشهر

 • متــــراژ۴۰۰ متر
 • شهرنوشهر
 • زیر بنـــا۴۰۰ متر
 • موقعیتجنگلی
11,000,000,000 تومان / اقساط
تماس با مشاور

ویلا دوبلکس استخر داخلی و سند دار چمستان

 • متــــراژ500 متر
 • شهرچمستان
 • زیر بنـــا240 متر
 • موقعیتجنگلی
3,200,000,000 تومان / پیش پرداخت
تماس با مشاور

ویلا فلت استخر دار و فول فرنیش 250 متری چمستان

 • متــــراژ250 متر
 • شهرچمستان
 • زیر بنـــا120 متر
 • موقعیتجنگلی
1,800,000,000 تومان / پیش پرداخت
تماس با مشاور

ویلا دوبلکس استخردار و شهرکی 300 متری چمستان

 • متــــراژ300 متر
 • شهرچمستان
 • زیر بنـــا260 متر
 • موقعیتجنگلی
3,000,000,000 تومان / پیش پرداخت
تماس با مشاور