مقایسه املاک

قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این جملات را شنیدید تعجب نکنید. «دو هزار» و «سه هزار» در تنکابن عدد و رقم نیست، نام دو منطقه مرتفع طبیعی است که طبیعت گردان بسیاری را پذیراست.

تنکابن نزدیک‌ترین شهر به این منطقه است که از قدیمی‌ترین و زیباترین شهرهای مازندران محسوب می‌شود. تنکابن یا تنک آب بن یعنی جایی که جلگه ساحلی دریا تنک می‌شود. این شهر در مقاطعی از تاریخ با نام شهسوار هم شناخته می‌شد و هنوز هم برخی بومیان منطقه از این نام برای شهر خود استفاده می‌کنند. این شهر به‌واسطه نزدیکی با جنگل‌های دو هزار و سه هزار و فاصله مناسب از دریای خزر نسبت به دیگر نقاط مازندران کمتر شرجی است و از آب‌وهوای مناسبی برخوردار است. به همین دلیل بسیاری این محل را برای خرید ویلا یا کاشانه خود در مازندران انتخاب می‌کنند.

دو هزار ناحیه طبیعت‌گردی جنگلی است سرسبز، با درختانی درهم‌پیچیده که به‌نوعی بهشت طبیعت گردان محسوب می‌شود. جاده آسفالت این منطقه کمک بزرگی برای گردشگرانی است که قصد دیدار و اقامت چندساعته در منطقه رادارند، اما اگر پای پیاده‌روی دارید، موهبت دو هزار گردی با پای پیاده را از خود دریغ نکنید. رودخانه تنکابن هم که از ارتفاعات الموت سرچشمه می‌گیرد این دره سرسبز و پردرخت را به‌عنوان مسیر خود انتخاب کرده و بر جذابیت‌های آن افزوده است.

اما سه هزار با ارتفاع بیشتر از دو هزار در مسیر تنکابن خرم‌آباد قرار دارد. در این مسیر بعد از گذشت از قلعه گردن از سمت راست وارد جاده خاکی می‌شوید که شمارا به این منطقه هدایت می‌کند. این منطقه هم دارای رودخانه مستقل سه هزار است که طراوت خاصی به آن داده است. سه هزار با توجه به ارتفاع بالای خود دارای مناطقی است که حتی در فصل تابستان پوشیده از مه است. در ویلاهای شخصی این منطقه صبح هنگام اگر درها را باز بگذارید شاهد عبور مه از داخل ویلای خود خواهید بود.

1 300x225 - قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

برای رفتن به این مناطق از دو طریق می‌توانید عمل کنید. ساده‌ترین مسیر همین رفتن به تنکابن و سپس تغییر مسیر به سمت این دو ناحیه است؛ اما طبیعت گردان حرفه‌ای‌تر و کوهنوردان برای استفاده بیشتر از طبیعت و جنگل‌های این منطقه معمولاً مسیر پیاده‌روی از ناحیه الموت قزوین را انتخاب می‌کنند که صدالبته پیمودن این مسیر با توجه به جنگلی بودن مسیر به یک بلد راه احتیاج دارد.

img

اصغر موسوی

  مطالب مرتبط

  چلندر بهشتی در نزدیکی نوشهر

  چلندر در 18 کیلومتری نوشهر، با ارتفاغ 140 متر از سطح دریا...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  خرید ویلا در نور و راهنمای انتخاب بهترین فایل های موجود

  آیا شما نیز به دنبال خرید ویلا در نور هستید؟ آیا می...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  راهنمای خرید ویلا در شمال با شرایط و امکانات مناسب

  ابتدا باید مشخص کنید که تصمیم شما برای خرید ویلا در...

  ادامه مطلب
  توسط اصغر موسوی

  پیوستن به گفتگو