املاک موسوی

چرا باید در شمال سرمایه گذاری کرد؟

باتوجه به وضعیت و شرایط اقتصادی کشور، سرمایه گذاری پول و تبدیل پول به واحدهای مختلف که دارای ارازش، کار عاقلانه‌ای است. طلا، ارز، ملک، ماشین و … واحدهایی هستند که هنگام تورم به شدت تحت تاثیر قرار میگیرند. از طرفی باتوجه به بافت آب و هوایی و محیط زیستی شمال کشور که تا حدودی از آلودگی‌ها و … دور است. سرمایه گذاری در ملک‌های شمال یک کار عاقلانه‌ای است چراکه هرکجای ایران که باشید برای تفریح و سفر ابتدا شمال را انتخاب می‌کنید.

نکته حائز اهمیت دیگری که باعث شده است تا سرمایه گذاری در شمال امری مهم باشد، خرید و فروش ویلا در شمال و اجاره ویلا در روزهای تعطیل است. ازدحام مسافرین باعث میشود تا تامین مسکن در زمان‌های خاص کاری مشکل و پرهزینه باشد. به همین منظور داشتن یک ملک خوب در شمال علاوه بر اینکه نوعی سرمایه گذاری پولی است از طرفی باعث راحتی و آسودگی خاطر سفر شما میشود.

در بین شهرهای شمالی کلارآباد، متل قو، نمک آبرود، نور، نوشهر، رویان، چمستان و محمودآباد با استقبال خوبی همراه بودند و علت این امر هم آب و هوای مطلوب، جاذبه های طبیعی و وجود راه‌های دسترسی متعدد به این منطقه است. میزان جاذبه‌های طبیعی و امکاناتی که در این شهرها وجود دارد میزان محبوبیت آن شهر را تعیین می‌کند. برای مثال شهرهایی مانند نوشهر، متل قو و منطقه‌ای مانند نمک آبرود که جاذبه های توریستی و امکانات زیادی دارند از توجه خوبی برخوردار شده اند و افراد زیادی علاقه مند به سفر به این منطقه و خرید ویلا شمال یا خرید ویلا در متل قو می باشند.

مناطق شمال کشور به دلیل برخورداری از محاسن بسیاری همچون آب و هوای مطلوب، موقعیت جغرافیایی مناسب، وجود جنگل و دریا، هوای سالم و ترافیک کم توانسته گردشگران زیادی را به خود جلب کنند و حتی بسیاری از افراد این شهر را به عنوان شهر محل زندگی خود انتخاب کرده اند. این مسئله موجب به وجود آمدن نیازهای جدیدی همچون مکانی برای اسکان مانند هتل، سوئیت و ویلا شده است. به همین دلیل ساخت و ساز در شهرهای شمالی افزایش یافته است و شهرک ها و هتل های بسیاری در این شهرها ساخته شد. شهرهای استان مازندران همچون نوشهر، متل قو، کلارآباد، نور، محمودآباد، چمستان، رویان، رامسر، بابلسر و منطقه ی نمک آبرود توانسته اند در این میان خوش بدرخشند. علت این امر نزدیکی این شهرها به پایتخت و جاذبه های دیدنی، در کنار سایر ویژگی های ذکر شده ی شمال است.