مازندران فقط دریا نیست

مازندران فقط دریا نیست

«ویلا تو مازندران؟!»، «آدم حوصله ش سر می ره!»، «مگه چقدر می شه رفت دریا!»، «خرید ویلا تو مازندران یعنی فقط بخوروبخواب» و غیره و غیره.

این جملات معترضه فقط نمونه‌ای از جملاتی است که هنگام خرید ویلا یا کاشانه در مازندران از جانب خریداران عنوان می‌شود. البته فقط خریداران نیستند، 90 درصد از ایران‌گردانی که مازندران را حتی برای یک تعطیلات چند روزه انتخاب می‌کنند هم همین نظر را دارند. شاید کمتر کسی به مازندران سفر کند برای دیدن چشمه‌های باداب سورت یا رفتن به دریاچه ولشت! جملاتی چون «من رفتم مازندران خونه ی تاریخی رضاشاه رو ببینم» یا «یه مازندرانِ یه پل ورسک» را تابه‌حال شنیده بودید؟

اغلب گردشگران مازندران را با اسم شمال می‌شناسند و مقصدشان از این استان دریای خزر است غافل از اینکه شاید دریای خزر با لحاظ اهمیت در میان لیست دیدنی‌ها و نقاط گردشگری مازندران در 5 نقطه‌ی دوم قرار بگیرد!

تعجب نکنید! در نقشه، مازندران وسعتی به‌اندازه چابکسر تا بندر گز را در بر می‌گیرد که شامل انبوهی از نقاط گردشگری و دیدنی است. مجموع مراکز دیدنی و گردشگری طبیعی، تاریخی و مذهبی این استان عریض به بیش از 50 نقطه می‌رسد و بی‌انصافی است اگر بگوییم این استان فقط دریا دارد!

کافی است قبل از عزیمت به ویلا و یا کاشانه شخصی خود در این استان برنامه‌ریزی کنید. یک جستجوی نیم‌ساعته در گوگل به شما کمک می‌کند هر بار بیشتر از پیش با مازندران آشنا شوید و حتی با به همراه بردن دوستان و اقوام خود به این نقاط آن‌ها را شگفت‌زده کنید.

دریاچه شورمست

برای شروع اگر قصد سفر به ویلای شخصی خود و یا سفر چندروزه به این استان را دارید، جاده‌ی زیبای فیروزکوه را انتخاب کنید. گرچه ممکن است اندکی مسیر خود را نسبت به جاده‌های دیگر دور کرده باشید اما علاوه بر استفاده بصری از زیبایی‌های این جاده، حوالی پمپ‌بنزین پل سفید از جاده‌ی جنبی به سمت دریاچه شورمست منحرف شوید و ساعاتی را در کنار این دریاچه زیبا بیاسایید.

دریاچه شورمست تنها دریاچه طبیعی سواد کوه است و 15هزار کیلومتر مربع وسعت دارد. احداث سرویس های بهداشتی و امکانات تفریحی مکان ایده آلی را برای استفاده خانواده ها مهیا کرده است. در این دریاچه می توانید قایق سواری یا ماهیگیری کنید و از دیدن مناظر اطراف لذت ببرید. اگر به لحاظ تجهیزاتی آمادگی داشته باشید، گذراندن یک‌شب در کنار این دریاچه بسیار زیبا برای شما تجربه‌ای لذت‌بخش و تکرار نشدنی خواهد بود. اگر فرصت بیشتری دارید، حوالی این دریاچه بسیاری از دیدنی های مازندران مثل پل ورسک وجود دارد که می تواند برای شما جالب توجه باشد.

img

اصغر موسوی

  نوشته های مرتبط

  مازندران و خانه آرامگاه پدر شعر فارسی

  خانه‌ام ابري است                    يکسره روي زمين...

  بیشتر بخوانید ...
  توسط اصغر موسوی

  قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

  اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این...

  بیشتر بخوانید ...
  توسط اصغر موسوی

  مازندران و بهشتی به نام آلاشت

  آلاشت کجاست؟ تا حالا اسم این منطقه رو شنیدید؟ چند بار...

  بیشتر بخوانید ...
  توسط اصغر موسوی

  تاریخ بحث