چلک بهشتی پر از فرهنگ

چلک بهشتی پر از فرهنگ

چلک یکی از مهمانپذیرترین و با فرهنگترین روستاهای توابع نوشهر است. این روستا که در 15 کیلومتری نوشهر قرار دارد دارای امنیت بی نظیری است چون تمام ورودی ها و خروجیهایش توسط دوربین کنترل شده و در شب تمام خیابانهایش روشن است و مردم مهربان آن علاوه بر ساخت خانه برای محرومین، حتی خانه ای را هم برای نگهداری از سگ های بیمار یا زخمی اختصاص داده اند.

چلک که با قرار گرفتن در ارتفاعی مناسب نسبت به دریا دارای رطوبت کمی می باشد، منظره ای زیبا از دریا را در اختیار رهگذران قرار می دهد که شرح آن بدون تجربه اش ممکن نیست، فقط فرض کنید در جنگل ایستاده اید و دریا در حالی که خورشید بالا می آید در زیر پایتان به شما لبخند می زند. در غرب و شرق چلک دو غار زیبا قرار دارد که دیدنشان خالی از لطف نیست. غار شرقی که کنار ویلای کاخ ریاست جمهوری است بسیار زیباست و در سال 1382 به ثبت ملی رسیده است. در فاصله 8 کیلومتری از این روستا تالاب ارواح قرار دارد که هر چند دسترسی به آن با پای پیاده ممکن است اما بهتر است که حتما از ماشین کمک فنر دار استفاده کنید. البته در اطراف یا داخل تالاب روحی وجود ندارد و فقط به علت درختان خشک شده که منظره فیلم های ترسناک را به ذهن متبادر می کند به این نام معروف شده است.

منظره درختان در پاییز و بهار چلک بسیار دیدنی است و ابهت قدرت خدا را در تابلویی بی نظیر در مقابل چشمان هر بیننده ای زنده می کند. آب و هوای این منطقه در تمامی فصل ها به جز زمستان معتدل و در زمستان کمی سرد است. جنگل های اطراف بکر است و ارزش ساعت ها وقت را برای دیدن دارند، علاوه بر دیدن جنگل ممکن است به آثار باستانی و آرامستانهای زرتشتی هم برسید.

هتل 5 ستاره ساحلی آراز که طراحی شده توسط مهندس فرزاد دلیری می باشد در نزدیکی چلک و با دید به جنگل های آن با تمام امکانات تفریحی آبی در حال ساخت می باشد. این هتل دارای بیش از 520 اتاق و سوییت در 30 طبقه بوده و داری سالن های چند منظوره ورزشی با امکانات مدرن می باشد و همچنین مجموعه رستورانهای آن که هر نوع سلیقه غذایی را پوشش می دهد اهمیت منطقه را از نظر گردشگری و گردشگر پذیری افزایش داده و پیش بینی می شود که با تکمیل ساخت آن قیمت زمین های منطقه چلک رشد چشمگیری داشته باشند.

img

اصغر موسوی

  نوشته های مرتبط

  مازندران و خانه آرامگاه پدر شعر فارسی

  خانه‌ام ابري است                    يکسره روي زمين...

  بیشتر بخوانید ...
  توسط اصغر موسوی

  قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

  اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این...

  بیشتر بخوانید ...
  توسط اصغر موسوی

  مازندران و بهشتی به نام آلاشت

  آلاشت کجاست؟ تا حالا اسم این منطقه رو شنیدید؟ چند بار...

  بیشتر بخوانید ...
  توسط اصغر موسوی

  تاریخ بحث