مقایسه لیست

معرفی منطقه آب پری رویان

معرفی منطقه آب پری رویان

 

آب پری در ۱۳ کیلومتری رویان، ۲۰ کیلومتری نور و ۶۹ کیلومتری چالوس از زیباترین مناطق گردشگری استان مازندران است. طبیعت بکر و دست نخورده این منطقه با درختان نزدیک به هم و جاده ای پیچ در پیچ در دل کوهستان که زیبایی های طبیعت را به رخ می کشد آنقدر چشم نواز است که حتی زمستان سرد و سفید پوش آن که رفت و آمد در جاده را بسیار سخت می کند گردشگران بیشماری را به سمت خود می کشد، البته بهترین فصل های سفر به آب پری بهار و تابستان به دلیل هوای روح نواز آن می باشد ولی در پاییز هم تغییر رنگ درختان جنگلی می تواند ساعت ها چشمان بیننده را مسحور کند.

هر چند جادوی واقعی آب پری واقع در جاده رویان – بلده، وقتی شروع می شود که در کنار آبشار آن باشید. اما منظره های دیگر طبیعت آنقدر چشم نواز است که می تواند لحظه های فوق العاده ای را در حافظه تصویری شما یا دوربینتان ثبت کند. آبشاری که ناگهان در سمت چپ شما پدیدار می شود به دلیل رانش زمین و ریزش سنگ های کوه در آن شباهت زیادی به آبشار ندارد و آب کمی با سرعت در میان سنگ ها جاری می شود. اما صدای آب به همین دلیل زیباتر شده و تا مدتها در حافظه شنوایی شما باقی خواهد ماند.

 

هوای آب پری نسبت به رویان حدودا ده درجه سانتی گراد خنک تر است و به همین علت بهترین نقطه برای فرار از گرمای تابستان در منطقه محسوب می شود. از طرفی آب پری به علت اینکه در پارک جنگلی رویان واقع شده دارای امکانات رفاهی از قبیل آلاچیق، سرویس بهداشتی، آب آشامیدنی و محل بازی برای کودکان می باشد. همچنین امنیت پارک توسط نیروی انتظامی کاملا تامین شده و در صورتی که لباس و کفش مناسب به همراه داشته باشید می توانید با پیاده روی حتی در بعضی از نقاط آبشار روز بیاد ماندنی ای را برای خود رقم بزنید البته حتما دقت کنید مکانی را که برای پیاده روی انتخاب کرده اید جریان سریعی نداشته باشد و در روز بارانی از این کار صرف نظر کنید.

در آب پری علاوه بر موارد ذکر شده می توانید لذت خوردن غذای محلی درست شده روی هیزم یا ذغال و همچنین آش های محلی را تجربه کنید. شاید مهمترین نکته در مورد منطقه این باشد که شما با خیال راحت می توانید خانواده خود را برای دیدن آبشار و لذت بردن از طبیعت کوهستان با خود همراه کنید و وقتی نسیم خنک آن دست نوازش روی صورت های شاد کودکانتان می کشد در اوج امنیت از خوردن چای زغالی در محیط امن رستوران هایی که مشرف به آبشار است لذت ببرید.

img

احمدیان

نوشته های مرتبط

مازندران و خانه آرامگاه پدر شعر فارسی

خانه‌ام ابري است                    يکسره روي زمين...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

مازندران و بهشتی به نام آلاشت

آلاشت کجاست؟ تا حالا اسم این منطقه رو شنیدید؟ چند بار...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

تاریخ بحث