مقایسه لیست

چلندر بهشتی در نزدیکی نوشهر

چلندر بهشتی در نزدیکی نوشهر

چلندر در ۱۸ کیلومتری نوشهر، با ارتفاغ ۱۴۰ متر از سطح دریا روستای زیبای جنگلی و اسطوره ای است. علاوه بر مناظر طبیعی و ویلا های جنگلی بسیار زیبا بوی شاهنامه در گوشه کنار روستا می پیچد. به روایتی چلند منطقه ای است که منوچهر پس از فرار از دست افراسیاب آنجا رفته و غاری در منطقه وجود دارد که هنوز به دژ منوچهر معروف است. از طرف دیگر بنا به گفته های محلی در غرب روستا غار دیو سفید قرار دارد، همچنین اگر کمی در جنگلهای منطقه پیش بروید شاید بتوانید آرامستانهای باستانی زرتشتی ها را پیدا کنید.

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی چلندر، آبشار آن می باشد. ارتفاع این آبشار که در ضلع شرقی جنگل های روستا قرار دارد از نیم تا چهار متر متغیر است و اطراف آن آنقدر آرامش بخش است که می توانید ساعت ها بدون متوجه شدن گذشت زمان در اطرافش وقت بگذارنید. برای دیدن این آبشار باید ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بین درختان پیاده روی کنید و به حوضچه های آن برسید، البته این پیاده روی در میان جنگل آنقدر زیباست که واقعا ارزشش را دارد. همچنین در ۵ کیلومتری شمال روستا دریاچه ملا کلا که به تالاب ارواح نیز معروف شده در میان درختان پهن برگ قرار گرفته است این دریاچه ۷۰۰ متر طول دارد و عرض آن ۳۰۰ متر است که البته خبری از ارواح در آن نیست و به علت وجود درختان خشک شده در وسط آن که منظره جالبی را به وجود آورده و ممکن است شما را هم به یاد فیلم های ژانر وحشت بیاندازد به این نام معروف شده است در ضمن چون منطقه بکر است ممکن است با حیوانات مواجه شوید فراموش نکنید که برای استفاده از خودرو، حتما باید خودرو شما کمک فنر داشته باشد.

آب و هوای چلندر در بهار و تابستان معتدل و در زمستان کمی سرد است، رطوبت در آن بسیار کم است و درختانش همیشه سرسبزند. ویلا در این منطقه نسبت به سایر منطقه های نوشهر از قیمت مناسب تری برخوردار است. روستا دارای امامزاده ای به نام امام زاده نوح(ع) می باشد و شغل اصلی ساکنان محلی آن کشاورزی است یکی از ویژگی های این روستا مشاهده دریا از ارتفاعات و درک عظمت و زیبایی آن است. روستای چلندر روستایی امن و زیبا است که تنها نیم ساعت با خودرو از مرکز نوشهر فاصله دارد و دور از هیاهوی شهری آرامش باستانی خود را به مسافران هدیه می دهد.

img

احمدیان

نوشته های مرتبط

مازندران و خانه آرامگاه پدر شعر فارسی

خانه‌ام ابري است                    يکسره روي زمين...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

مازندران و بهشتی به نام آلاشت

آلاشت کجاست؟ تا حالا اسم این منطقه رو شنیدید؟ چند بار...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

تاریخ بحث