مقایسه لیست

سیسنگان تلاقی جنگل و دریا

سیسنگان تلاقی جنگل و دریا

شمال برای خیلی از مردم ایران واژه‌ای است که در ذهنشان سفر و گذراندن روزهایی خوش و سرشار از خاطراتی شیرین را در یک ویلا تداعی می‌کند. لحظاتی پرشور که در کنار خانواده و دوستان برای همیشه در ذهن‌ها ثبت می‌شود. در عصری که ماشین‌ها، ساختمان‌ها و خیابان‌های سرد زندگی را محاصره کرده‌اند طبیعی است که کسی دوست داشته باشد با خرید یک ویلا در مازندران از هر فرصت به دست آمده‌ای استفاده کند و چند روزی را در کنار طبیعت بگذراند و با آرامشی که حاصل می‌شود دوباره روحیه زندگی در شهر را به دست آورد.

خوردن یک لیوان چای داغ در یک ویلای جنگلی یا تماشای غروب پشت پنجره در یک ویلای ساحلی لذتی است که با هیچ هزینه‌ای در شهرها قابل خریدن نیست. کسی که فقط یک بار خستگی شهر را با مسافرت به شمال از تن بیرون کرده باشد تا مدت‌ها از مرور خاطرات خود لذت می‌برد و شنیدن کلماتی مانند جنگل،دریا، ساحل، ویلا و … برایش تداعی کننده روزهای خوب زندگی است.

البته علاوه بر طبیعت بی‌نظیر این خطه از ایران، غذاهای متفاوتی که مردم آن‌جا به واسطه ذوق و سلیقه منحصر به فردشان پخت می‌کنند و همچنین بازارچه‌های محلی از دیگر جاذبه‌های گردشگری هستند که برای مسافران و گردشگرانی که به این منطقه می‌آیند تجربه‌های فراموش نشدنی را رقم می‌زنند. البته در یک سفر خوب نباید از بازدید آثار فرهنگی وتاریخی منطقه‌ای که به آن می‌رویم غافل شویم.

خرید ویلا در مازندران یکی از آرزوهای اکثر کسانی است که تجربه گذراندن تعطیلات خود را در شمال داشته‌اند. هر چند تا عملی کردن این آرزو می‌توان با اجاره ویلا از موهبت یک سفر خوب بهره‌مند شد. در هر صورت انتخاب محل مناسب برای اسکان در مسافرت، چه به صورت دایمی و چه موقت، می‌تواند تاثیر غیرقابل انکاری در کیفیت لحظاتی که می‌گذرانید داشته باشد.

یکی از مکان‌های تفریحی و گردشی قابل توجه در نوشهر، پارک جنگلی و ساحلی سی‌سنگان است. از نوشهر که به سمت شهر نور حرکت کنید در ۲۷ کیلومتری جاده به این پارک جنگلی زیبا و دیدنی می‌رسید که در آن انواع درختان و گیاهان به ویژه شمشادهایی است که شاید در هیچ جای دیگر نظیر آن را ندیده باشید. دسترسی به جنگل و دریا از دیگر ویژگی‌هایی است که خرید ویلا در سیسنگان یا اجاره ویلا در این منطقه را قابل توجه می‌کند. بد نیست بدانید در پارک جنگلی سیسنگان پستاندارانی چون شوکا، مرال، خرس قهوه‌ای، پلنگ، روباه، گربه جنگلی، گراز و شغال زیست می‌کنند. توسکاتک و صلاح‌الدین کلا دو روستای دیدنی نزدیک به پارک جنگلی سیسنگان هستند.

این پارک در سال ۱۳۴۴ و با پیشنهاد و طراحی جناب آقای آشتیانی ایجاد شد. پارک سی سنگان از شمال به دریای خزر، از جنوب به کوه های البرز، از غرب به روستای توسکاتک و از شرق به روستای صلاح الدین کلا منتهی می شود.

 

هدف اصلی ایجاد پارک در ابتدا حفاطت از انواع گونه های نادر شمشاد و سایر گونه های گیاهی و جانوری بود اما در طول گذز زمان کم کم امکانات و جاذبه های دیگری نیز به آن اضافه شد و این پارک به یکی از مشهورترین پارک های جنگلی و ساحلی مازندران تبدیل شد. البته سی سنگان هنوز تنها ذخیره گاه بزرگ شمشاد در ایران و خاورمیانه است و مساحت زیادی از پوشش گیاهی جنگلی و ساحلی را به خود اختصاص داده است.

 

img

احمدیان

نوشته های مرتبط

مازندران و خانه آرامگاه پدر شعر فارسی

خانه‌ام ابري است                    يکسره روي زمين...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

مازندران و بهشتی به نام آلاشت

آلاشت کجاست؟ تا حالا اسم این منطقه رو شنیدید؟ چند بار...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

تاریخ بحث