مقایسه لیست

معرفی جاذبه های گردشگری و ویلاهای شمال کشور

معرفی جاذبه های گردشگری و ویلاهای شمال کشور

خیلی ما ها یک سوال مشترک داریم که معمولا در هر تعطیلات با اون مواجه میشیم اونم اینه که : خب کجا بریم ؟

از قضا رأی بسیاری از اعضای خانواده یا جمع رفقای ما حول محور ” ویلای شمال ” میچرخه که الحق و الانصاف با توجه به شرایط سخت حاکم بر زندگی همه ی ما و دغدغه ها و عدم وجود آرمش مورد قبول ناشی از اضطراب روزمره ، پاسخ درستیست. علی رغم اینکه همه ما بارها این جاده های پرخاطره شمال رو به امید رسیدن به جای بکر تازه ای در نوردیدیم همینکه کمی از سفر خسته میشیم به همون جاهای تکراری همیشگی بسنده می کنیم و این داستان ادامه دارد….. اما چطور میتونیم از شر این تکرار خسته کننده نجات پیدا کنیم و واقعا لذت سفر شمال رو به کمال برسونیم ؟

دراین مجال اندک سعی بر آنست که با معرفی اندکی از اماکن گردشگری شمال کشور اما اینبار به تفکیک منطقه جغرافیایی ، اطلاعات کارامدی را جهت بهبود برنامه ریزی سفر به شما ارائه کنیم.

جاذبه های گردشگری ساری:

ـ پناهگاه حیات وحش دشت ناز ساری : پناهگاه حیات وحش دشت ناز با مساحتی بالغ بر ۵۶ هکتار طی مصوبه شماره ۶۳ مورخ ۲۱/۵/۱۳۵۴ شورایعالی محیط زیست به مجموعه مناطق تحت مدیریت سازمان پیوست که هم اکنون ۲۲ ویلای ثبت شده قابل سکونت در اطراف آن آماده ارائه خدمات می باشد.

ـ باغ وحش ساری : پارک حیوانات ساری در ۱۰ کیلومتری ساری در منطقه ذغال چال در روستای طاهرده واقع شده است که یکی از جاذبه های تفریحی، توریستی و گردش گری استان مازندران محسوب می گردد که ۶ ویلای ثبت شده در فواصل ۱۰ الی ۱۵ کیلومتری آن آماده ارائه خدمات اسکان می باشد.

ـ تالاب حمیدآباد ساری : تالاب حمیدآباد ساری از جاذبه‌های زیبای گردشگری در استان مازندران است که در جاده دریای ساری به سمت فرح آباد (خزرآباد) در روستای سرسبز و زیبای حمید آباد قرار دارد.

 

ـ چشمه های باداب سورت : چشمه های باداب سورت واقع در استان مازندران، جنوب شهرستان ساری، بخش چهاردانگه، دهستان پشت کوه، حدفاصل روستاهای اروست و مال خواست قرار دار که ۱۸ ویلای ثبت شده در فواصل ۱۰ الی ۱۵ کیلومتری آن وجود دارد.

جاذبه های گردشگری بهشهر:

آبشار سنگ نو بهشهر : آبشار سنگ نو بهشهر در سه کيلومتري جنوب شهر بهشهر واقع گشته و فضاي دلنشين و جنگلي اطراف آبشار منظره بس زيبايي را بوجود آورده است که ۱۱ ویلای ثبت شده در فواصل ۶ الی ۱۰ کیلومتری آن جهت اسکان وجود دارد.

غار هوتو و غار کمربند : دو غار با فاصله حدود صدمتری از یکدیگر در روستاي «تروجن»، در پنج کيلومتري جنوب غربي شهرستان بهشهر واقع شده‌اند که ۱۵ ویلای ثبت شده در اطراف این مکان در حد فاصل ۱۰ الی ۳۰ کیلومتری وجود دارد.

جاذبه های گردشگری نوشهر:

کندلوس : روستای زیبای كندلوس با آب و هوای ییلاقی در دامنه سرسبز و خرم رشته كوه های البرز در منطقه كجور در ۷۵ کيلومتري جنوب شرقي نوشهر مازندران واقع شده است که خود روستا دارای اماکن ثبت شده ای جهت اسکان می باشد.

سیسنگان: پارک جنگلی سی سنگان (سیسنگان) در ۲۷ کیلومتری جاده نوشهر به نور قرار دارد. پارک جنگلی سی سنگان یکی از قدیمی ترین و زیباترین پارک های شمالی کشور محسوب می شود. ساحل زیبای دریا، تنوع پوشش گیاهی، وجود امکانات رفاهی و جاده های جنگلی این پارک را به مرکز مهم جذب مسافر در شمال کشور تبدیل کرده است که دارای ویلاهای مجهز متعددی میباشد.

 

img

احمدیان

نوشته های مرتبط

مازندران و خانه آرامگاه پدر شعر فارسی

خانه‌ام ابري است                    يکسره روي زمين...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

مازندران و بهشتی به نام آلاشت

آلاشت کجاست؟ تا حالا اسم این منطقه رو شنیدید؟ چند بار...

بیشتر بخوانید ...
احمدیان
توسط احمدیان

تاریخ بحث