مقایسه لیست

نمک آبرود و جاذبه های گردشگری آن

نمک آبرود و جاذبه های گردشگری آن

نمک آبرود یعنی سفری در جاده زیبای و خاطره انگیز چالوس به سمت تفریح و آرامش یعنی امنیت کافی در کنار انواع امکانات تفریحی؛ نمک آبرود که در فاصله ۱۲ کیلومتری غرب چالوس در بین نور و سلمان شهر(متل قو) قرار دارد دارای موقعیت کم نظیری از نظر نزدیکی کوه به دریا می باشد، این نزدیکی آب و هوای بسیار خوبی را برای منطقه ایجاد کرده است.
شهرک نمک آبرود پر است از خیابان های زیبا و گلکاری شده که در محوطه وسیع و سرسبز دامنه کوه، جلوه ای از رویای زندگی گم شده در دل طبیعت، با امکاناتی مدرن را در اختیار بیننده قرار می دهد. تله کابین نمک آبرود با دو خط، در کمتر از ۱۵ دقیقه مسافت نواحی جلگه ای سطح دریا را تا ۱٫۵ متری ارتفاعات مدوبن طی کرده و مناظر بدیع و بی نظیری را از دریا و کوه را به نمایش می گذارد.

در این ۱۵ دقیقه علاوه بر درختان زیبای راش، شاه بلوط، زبان گنجشک، افرا، نمرا، نارون، شمشاد، توسکا، انجیلی، ماز و ممرز می توان بنای پردیس شمال، که در شرق دشت و کنار ساحل قرار دارد را دید. این بنا پیش از انقلاب به سبک فرانسوی توسط نعمت نصیری ساخته شد و پس از انقلاب تکمیل گردید. سقف شیروانی پلکانی بنا در نوع خود منحصر به فرد است. این بنا دارای ۱۴۵ آپارتمان ۴۰ تا ۴۰۰ متری است اما بزرگترین آپارتمان آن که در بالاترین طبقه با امکانات کامل نظیر استخر و آسانسور اختصاصی قرار گرفته است ۱۲۰۰ متر مساحت دارد.

هتل آزادی(هایت) نمک آبرود، هتل ۵ ستاره ای است که با اینکه امروز در سیل چراغ های زیبا و معماری های منحصر به فرد هر ویلا و فروشگاه شهرک نمک آبرود گم شده، هنوز هم مثل ستاره ای بر تارک شهرک می درخشد. از امکانات دیگر این شهرک می توان به مجموعه تفریحی آکوآلین(نمایش شیر دریایی)، سورتمه سواری، ماشین چهار چرخ ATV، زیپ لاین، ماشین رادیو کنترل و … اشاره کرد.

img

آرش احمدیان

نوشته های مرتبط

مازندران و خانه آرامگاه پدر شعر فارسی

خانه‌ام ابري است                    يکسره روي زمين...

بیشتر بخوانید ...
آرش احمدیان
توسط آرش احمدیان

قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این...

بیشتر بخوانید ...
آرش احمدیان
توسط آرش احمدیان

مازندران و بهشتی به نام آلاشت

آلاشت کجاست؟ تا حالا اسم این منطقه رو شنیدید؟ چند بار...

بیشتر بخوانید ...
آرش احمدیان
توسط آرش احمدیان

تاریخ بحث