مقایسه لیست

معرفی مناطق کمتر دیده شده شمال

معرفی مناطق کمتر دیده شده شمال

وقتی که صحبت از سفر شمال می شود معمولا با توجه به وقت اندک همه ی ما در اغلب تعطیلات سال با چند گزینه محدود مواجه می شویم.

اکثر قریب به اتفاق ما تجربه ی همان اماکنی که در گذشته اوقاتی را در آنها سپری کرده ایم را به رنج سعی و خطا کردن و آزمودن اماکن جدید ترجیح می دهیم و سفر اینگونه در تکرار تجربیات پیشین شروع و به پایان می رسد.

برخی از ما نیز به همان ویلای ساکت و آرام همیشگی فکر می کنیم و به همان لذت تکراری همیشگی دل بسته ایم اما گر قدری رندتر باشیم و برای کسب تجربیات نو برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم میتوانیم با صرف همان هزینه ی زمانی سفر خود را به جاهای بکری که تا کنون ندیده ایم هدایت کنیم.

در این مجال اندک سعی بر آنست که چند منطقه ی بکر شمال عزیزمان را به شما معرفی کنیم تا شاید شروعی باشد برای سفرهای متفاوتر و مهیجتر برخی ازما.

جنگل مه آلود پاسند : اگر سفر را به طرف شرق استان مازندران ادامه دهید به شهرستان بهشهر میرسیم. روستای زیبای پاسند و منطقه زیبای پاسند دقیقا بعد از طی سه کیلومتر به سمت شرق در سمت راست اتوبان در مجاورت رودخانه پاسند با تابلوی بزرگ به ما خوشامد میگوید . جنگل بکر و دست نخورده ای که تا کنون مورد تعارض ویلاسازان قرار نگرفته است.

ارفع ده : ارفع ده، روستایی است از توابع بخش مرکزی شهرستان سوادکوه در استان مازندران.
عموما در اغلب ساعات هوای مه آلود بر روستا حاکم است. در ضلع غربی این روستا کوه ۲۸۰۰ متری ارفع کوه واقع شده که جاذبه های گردشگری زیادی دارد.

مجموعه تفریحی توریستی سیسنگان : این مجموعه شامل امکانات رفاهی زیادی از جمله ویلاهای متنوع با همان سبک معماری دلنشین ویلاهای شمال ، آلاچیقهای متعدد ، پیست سوارکاری و دوچرخه سواری ، شهر بازی ، رستوران و ده ها مورد دیگر می باشد اما هیچ یک از این زیبایی ها دلیل معرفی این مجموعه از سوی ما نیست بلکه جاذبه ی با شکوه مد نظر ما پارک جنگلی سیسنگان می باشد، پارک جنگلی سیسنگان بطور خیره کننده ای محل طلاقی جنگل و دریا ست.

این پارک که در ۲۷ کیلومتری جاده نوشهر به نور قرار دارد ، از شمال به دریای خزر ، از جنوب به سلسله جبال البرز ، از غرب به روستای توسکاتک و از شرق به روستای صلاح الدین کلا محدود می شود . مساحت این پارک در حدود ۶۰۲ هکتار است و زیستگاه انواع گونه های درختی ، درختچه ای خشبی و علفی و جانوری است پارک جنگلی سی سنگان از نظر پوشش گیاهی و جذب گردشگر ، از پارک های شاخص کشور محسوب می شود.

img

آرش احمدیان

نوشته های مرتبط

مازندران و خانه آرامگاه پدر شعر فارسی

خانه‌ام ابري است                    يکسره روي زمين...

بیشتر بخوانید ...
آرش احمدیان
توسط آرش احمدیان

قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این...

بیشتر بخوانید ...
آرش احمدیان
توسط آرش احمدیان

مازندران و بهشتی به نام آلاشت

آلاشت کجاست؟ تا حالا اسم این منطقه رو شنیدید؟ چند بار...

بیشتر بخوانید ...
آرش احمدیان
توسط آرش احمدیان

تاریخ بحث