مقایسه لیست

روستای جنگلی ورازده

روستای جنگلی ورازده

پس از طی ده کیلومتر بعد از چمستان به روستای ورازده می رسیم. ورازده از شمال از به روستای بلویچ ، خطیب کلا و رم شی ، از جنوب به جنگلهای انبوه حاشیه ی روستا، از غرب به اراضی کشاورزی و جنگل و از شرق به روستای دارکلا منتهی می شود.
امکانات رفاهی این روستا یک باب مدرسه ابتدایی و راهنمایی ،مسجد صاحب زمان ، خیابان آسفالته و خانه بهداشت می باشد. بنای قدیمی امامزاده قاسم(ع) از نوادگان امام سجاد(ع) با قدمتی ۵۵۰ ساله دراین روستا می باشد. رودخانه میان رود با عبور ازمیان دشت سر سبز و جنگل های انبوه مسیر پر پیچ و خمی را طی می کند و جلوه و جذابیت کم نظیری به روستای ورازده سفلی می بخشد..
یک باب پل سیمانی که برروی رودخانه میان رود احداث شده ورازده سفلی را به ورازده علیا متصل می کند. جمعیت روستای ورازده دارای ۱۵۰ خانوار و ۸۵۰ نفر جمعیت می باشد. که عموما به مشاغلی همچون کشاورزی ، دامداری و خدماتی مانند بلوک زنی اشتغال دارند.
روستای ورازده از نظر خرید و فروش ویلا در چمستان یکی از بهترین مناطق مرکزی چمستان می باشد و ویلاها در این مناطق به صورت باغی می باشد
از نظر سرمایه گذاری این منطقه در خرید و فروش ویلا دارای شرایط بسیار ویژه و قابل پیشرفت به دلیل جنگلی بودن،چشمه های متعدد،فرهنگ بالای بومی ها و هجوم خوش نشین های تهران می باشد.
از نظر بافت در ساخت وساز ویلا این منطقه به سه بخش مسکونی،زراعی و کشاورزی تقسیم میشود که اکثر شهرک های مسکونی در بافت مسکونی ای نویلا می باشد.
ویلا جنگلی در این منطقه به صورت طراحی نو و روز کشور ساخته شده است.
این منطقه از نظر ویلاسازی از بهترین مناطق استان مازندران و از معدود مناطقی محسوب می شود که در آن به صورت یکپارچه و منظم ویلاها و شهرک ها ساخته شده اند.

img

آرش احمدیان

نوشته های مرتبط

مازندران و خانه آرامگاه پدر شعر فارسی

خانه‌ام ابري است                    يکسره روي زمين...

بیشتر بخوانید ...
آرش احمدیان
توسط آرش احمدیان

قطب طبیعتگردی مازندران، دو هزار و سه هزار

اگر قصد خرید ویلا حوالی تنکابن رادارید و اتفاقی این...

بیشتر بخوانید ...
آرش احمدیان
توسط آرش احمدیان

مازندران و بهشتی به نام آلاشت

آلاشت کجاست؟ تا حالا اسم این منطقه رو شنیدید؟ چند بار...

بیشتر بخوانید ...
آرش احمدیان
توسط آرش احمدیان

تاریخ بحث